حل مشکل بازیابی رمز عبور اینستاگرام از طریق پیامک

0 50

در بازیابی رمز عبور اینستاگرام خود از طریق پیامک و شماره موبایل دارای مشکل هستید؟ لینک ریست پسورد اینستاگرام دارای مشکل است و کار نمی‌کند؟ من هم هفته پیش با همین مشکل مواجه بودم اما راه حل آن را پیدا کردم. پس در ادامه با من همراه باشید.

مشکل از آنجا شروع شد که یکی از دوستانم را بعد از مدت‌ها ملاقات کرد. از او خبری نداشتم و برخلاف اینکه در اینستاگرام همیشه فعال بود ولی آنجا هم خبری از او نبود. بعد از کمی سلام و احوال پرسی از او علت را جویا شدم و او مشکل خود را اینگونه بیان کرد:

“در اثر یک اشتباه از اینستاگرام خود خارج شدم ولی هر چه برای ورود تلاش کردم رمز عبورم را به یاد نداشتم و روی فراموشی رمز عبور هم که کلیک می‌کنم لینک ریست پسورد برایم پیامک می‌شود ولی کار نمی‌کند و به صفحه اصلی اینستاگرام برمی‌گردد.”

این مورد برایم عجیب بود و همان‌جا گوشی او را گرفتم تا این موضوع را تست و بررسی کنم. اگر تا بحال رمز عبور خود به اینستاگرام را فراموش کرده باشید، در یکی از حالات زیر می‌توانید رمز عبور خود را ریست کرده و رمز عبور جدیدی تعریف نمایید.

  • اگر در هنگام ساخت اکانت اینستاگرام از ایمیل استفاده کرده باشید باید ایمیل خود را به یاد داشته باشید.
  • اگر در هنگام ساخت اکانت اینستاگرام از شماره موبایل استفاده کرده باشید باید شماره موبایل خود را به یاد داشته باشید.
  • اگر ایمیل یا شماره موبایل را به یاد ندارید باید نام کاربری اینستاگرام خود را به یاد داشته باشید.

در حالت اول لینک بازیابی رمز عبور برای شما ایمیل می‌شود. در حالت دوم لینک بازیابی شماره موبایل برای شما پیامک می‌گردد. ولی اگر ایمیل و شماره موبایلی که با آن اکانت خود را ساخته‌اید به یاد ندارید می‌توانید نام کاربری خود را در قسمت فراموشی رمز عبور اینستاگرام وارد کنید.

در این حالت با توجه به اینکه ثبت‌نام خود را با ایمیل یا شماره موبایل انجام داده باشید، لینک بازیابی به طور خودکار برای شما ایمیل یا SMS می‌گردد. اینجاست که باید تمام ایمیل‌های خود را بررسی کنید تا ببینید لینک بازیابی به کدام ایمیل شما ارسال شده است و این همان ایمیلی است که اکانت خود را با آن ساخته‌اید.

اگر بازیابی رمز عبور را از طریق ایمیل انجام دهید که مشکلی نباید وجود داشته باشد و می‌توانید رمز عبور جدیدی برای خود تعریف نمایید. اما اگر مثل دوست من لینک بازیابی رمز عبور برای شما پیامک شود اینجاست که مشکل بروز می‌کند.

مشکل لینک ریست پسورد اینستاگرام

لینک بازیابی برای شما SMS می‌شود اما قابل کلیک نیست و اگر آن را در مرورگر اینترنت خود هم کپی کنید به صفحه اصلی اینستاگرام ریدایرکت (منتقل) می‌شوید که از شما یوزرنیم و پسورد برای ورود می‌خواهد!


مشکل لینک ریست پسورد اینستاگرام چطور حل شد؟

خیلی نمی‌خواهم به مباحث برنامه‌نویسی یا ابعاد فنی قضیه بپردازم چون می‌دانم شما هم مثل دوست من مشتاق این هستید که در سریع‌ترین زمان اکانت خود را بازیابی نمایید. فقط در همین حد اشاره می‌کنم که اینستاگرام برای بالا بردن امنیت لینک‌های بازیابی رمز عبور، امکان استفاده مستقیم از لینک‌ها را از میان برده است.

یعنی برای اینکه لینک‌های بازیابی رمز عبور کار کنند حتماً باید روی آن‌ها کلیک شود و نمی‌توانید آنها را در مرورگر خود کپی کرده و استفاده نمایید. اما مشکل جایی بروز می‌کند که قسمت پیامک برخی گوشی‌ها قابلیت شناسایی لینک را نداشته و لینک ارسالی از طرف اینستاگرام غیر قابل کلیک می‌شود.

راه حل نیز ساده است شما باید لینک را قابل کلیک کنید. چگونه؟ با کپی کردن متن پیامک ارسالی در یک پیام‌رسان مثل واتساپ یا تلگرام برای خودتان یا حتی ایمیل کردن متن پیامک برای خودتان.

نکته اینکه متن پیامک را برای شخص غربیه ارسال نکنید چون او امکان تعویض پسورد شما را خواهد داشت! پس متن پیامکی که برای شما از طرف اینستاگرام ارسال شده است را کپی کرده و در یک پیام‌رسان یا از طریق ایمیل برای خودتان یا یکی از نزدیکانتان که به او اعتماد کامل دارید ارسال نمایید.

مشاهده می‌کنید که پیامی که در ایمیل یا تلگرام یا واتساپ ارسال کرده‌اید دارای لینک قابل کلیک بوده و با کلیک روی آن به راحتی می‌توانید رمز عبور جدیدی برای Instagram خود تعریف نمایید.


این محتوا در چهارچوب برنامه تولید محتوای آکادمی بهمنی نبود ولی از آنجایی که دیدم شاید خیلی از افراد مشکلی مشابه داشته باشند بهتر دانستم پستی منتشر کرده و راه‌حل آن را با شما به اشتراک بگذارم. امیدوارم به کمک این راهنما بتوانید مشکل بازیابی رمز عبور اینستاگرام خود از طریق پیامک را حل کنید.

اگر مشتاق یادگیری راه‌های مختلف کسب درآمد اینترنتی هستید توصیه می‌کنم حتماً کتاب الکترونیک راهنمای رُشدِ آنلاین کسب‌و‌کار را از اینجا دانلود نمایید.

فرصت یادگیری برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.