شبکه‌های اجتماعی

حل مشکل بازیابی رمز عبور اینستاگرام از طریق پیامک

در بازیابی رمز عبور اینستاگرام خود از طریق پیامک و شماره موبایل دارای مشکل هستید؟ لینک ریست پسورد اینستاگرام دارای مشکل است و کار نمی‌کند؟ من هم هفته پیش با همین مشکل مواجه بودم اما راه حل آن را پیدا کردم. پس در ادامه با من همراه باشید.

مشکل از آنجا شروع شد که یکی از دوستانم را بعد از مدت‌ها ملاقات کرد. از او خبری نداشتم و برخلاف اینکه در اینستاگرام همیشه فعال بود ولی آنجا هم خبری از او نبود. بعد از کمی سلام و احوال پرسی از او علت را جویا شدم و او مشکل خود را اینگونه بیان کرد:

“در اثر یک اشتباه از اینستاگرام خود خارج شدم ولی هر چه برای ورود تلاش کردم رمز عبورم را به یاد نداشتم و روی فراموشی رمز عبور هم که کلیک می‌کنم لینک ریست پسورد برایم پیامک می‌شود ولی کار نمی‌کند و به صفحه اصلی اینستاگرام برمی‌گردد.”

این مورد برایم عجیب بود و همان‌جا گوشی او را گرفتم تا این موضوع را تست و بررسی کنم. اگر تا بحال رمز عبور خود به اینستاگرام را فراموش کرده باشید، در یکی از حالات زیر می‌توانید رمز عبور خود را ریست کرده و رمز عبور جدیدی تعریف نمایید.

 • اگر در هنگام ساخت اکانت اینستاگرام از ایمیل استفاده کرده باشید باید ایمیل خود را به یاد داشته باشید.
 • اگر در هنگام ساخت اکانت اینستاگرام از شماره موبایل استفاده کرده باشید باید شماره موبایل خود را به یاد داشته باشید.
 • اگر ایمیل یا شماره موبایل را به یاد ندارید باید نام کاربری اینستاگرام خود را به یاد داشته باشید.

در حالت اول لینک بازیابی رمز عبور برای شما ایمیل می‌شود. در حالت دوم لینک بازیابی شماره موبایل برای شما پیامک می‌گردد. ولی اگر ایمیل و شماره موبایلی که با آن اکانت خود را ساخته‌اید به یاد ندارید می‌توانید نام کاربری خود را در قسمت فراموشی رمز عبور اینستاگرام وارد کنید.

در این حالت با توجه به اینکه ثبت‌نام خود را با ایمیل یا شماره موبایل انجام داده باشید، لینک بازیابی به طور خودکار برای شما ایمیل یا SMS می‌گردد. اینجاست که باید تمام ایمیل‌های خود را بررسی کنید تا ببینید لینک بازیابی به کدام ایمیل شما ارسال شده است و این همان ایمیلی است که اکانت خود را با آن ساخته‌اید.

اگر بازیابی رمز عبور را از طریق ایمیل انجام دهید که مشکلی نباید وجود داشته باشد و می‌توانید رمز عبور جدیدی برای خود تعریف نمایید. اما اگر مثل دوست من لینک بازیابی رمز عبور برای شما پیامک شود اینجاست که مشکل بروز می‌کند.

مشکل لینک ریست پسورد اینستاگرام

لینک بازیابی برای شما SMS می‌شود اما قابل کلیک نیست و اگر آن را در مرورگر اینترنت خود هم کپی کنید به صفحه اصلی اینستاگرام ریدایرکت (منتقل) می‌شوید که از شما یوزرنیم و پسورد برای ورود می‌خواهد!


مشکل لینک ریست پسورد اینستاگرام چطور حل شد؟

خیلی نمی‌خواهم به مباحث برنامه‌نویسی یا ابعاد فنی قضیه بپردازم چون می‌دانم شما هم مثل دوست من مشتاق این هستید که در سریع‌ترین زمان اکانت خود را بازیابی نمایید. فقط در همین حد اشاره می‌کنم که اینستاگرام برای بالا بردن امنیت لینک‌های بازیابی رمز عبور، امکان استفاده مستقیم از لینک‌ها را از میان برده است.

یعنی برای اینکه لینک‌های بازیابی رمز عبور کار کنند حتماً باید روی آن‌ها کلیک شود و نمی‌توانید آنها را در مرورگر خود کپی کرده و استفاده نمایید. اما مشکل جایی بروز می‌کند که قسمت پیامک برخی گوشی‌ها قابلیت شناسایی لینک را نداشته و لینک ارسالی از طرف اینستاگرام غیر قابل کلیک می‌شود.

راه حل نیز ساده است شما باید لینک را قابل کلیک کنید. چگونه؟ با کپی کردن متن پیامک ارسالی در یک پیام‌رسان مثل واتساپ یا تلگرام برای خودتان یا حتی ایمیل کردن متن پیامک برای خودتان.

نکته اینکه متن پیامک را برای شخص غربیه ارسال نکنید چون او امکان تعویض پسورد شما را خواهد داشت! پس متن پیامکی که برای شما از طرف اینستاگرام ارسال شده است را کپی کرده و در یک پیام‌رسان یا از طریق ایمیل برای خودتان یا یکی از نزدیکانتان که به او اعتماد کامل دارید ارسال نمایید.

مشاهده می‌کنید که پیامی که در ایمیل یا تلگرام یا واتساپ ارسال کرده‌اید دارای لینک قابل کلیک بوده و با کلیک روی آن به راحتی می‌توانید رمز عبور جدیدی برای Instagram خود تعریف نمایید.


لینک ریست پسورد کار می‌کند اما به صفحه ورود منتقل می‌شوید؟

اگر لینکی که از طرف اینستاگرام دریافت می‌کنید کار می‌کند و قابل کلیک بوده اما به جای صفحه ریست پسورد به صفحه ورود به اینستاگرام هدایت می‌شوید نمی‌توان نسخه یکسانی برای همه ارایه کرد.

این مشکل غالباً به خاطر بلاک شدن شبکه اینترنت یا اکانت شما به علت تلاش‌های زیاد برای بازیابی رمز است. در زیر چندین روش برای حل این مشکل آورده‌ام و خوشبختانه برخی از آن‌ها برای کاربران ما جواب داده است.

 • به خاطر داشته باشید که تمام مراحل ریست پسورد اینستاگرام از قبیل فراموشی رمز عبور ، درخواست پسورد جدید، باز کردن لینک ریست پسورد، وارد کردن پسورد جدید و لاگین با پسورد جدید باید صرفاً از طریق مرورگر اینترنت شما صورت بگیرد و نه اپلیکیشن اینستاگرام. بعد از ورود موفقیت آمیز با پسورد جدید از طریق مرورگر، می‌توانید از آن خارج شده و از طریق اپلیکیشن اینستاگرام لاگین نمایید.
 • حتی اگر لینک کار می‌کند درخواست تعویض رمز دهید و پیامک جدیدی که براتون ارسال میشه رو برای خودتون ایمیل کنید و لینک رو از طریق ایمیل باز نمایید.
 • اگر مشکل حل نشد سعی کنید لینک را از طریق دستگاه متفاوتی باز کنید. (گوشی دیگر یا کامپیوتر شخصی)
 • اگر مشکل حل نشد سعی کنید لینک را با اینترنت دیگر و یا با استفاده از v*p*n باز کنید.
 • می‌توانید تغییر دستگاه و ip را همزمان با هم امتحان کنید. (لینک را از طریق دستگاه متفاوت و اینترنت متفاوت باز کنید)
 • اگر تغییر دستگاه و شبکه اینترنت جواب نداد؛ احتمالاً به علت تلاشهای زیاد برای بازیابی رمز، اکانت شما توسط اینستاگرام بلاک شده است. به مدت یک هفته‌ هیچ تلاشی برای بازیابی رمز نکنید، نه درخواست ریست پسورد دهید و نه سعی کنید رمزهای مختلف را حدس بزنید. بعد از یک هفته درخواست ریست پسورد دهید. به احتمال زیاد لینک کار خواهد کرد.

این محتوا در چهارچوب برنامه تولید محتوای آکادمی بهمنی نبود ولی از آنجایی که دیدم شاید خیلی از افراد مشکلی مشابه داشته باشند بهتر دانستم پستی منتشر کرده و راه‌حل آن را با شما به اشتراک بگذارم. امیدوارم به کمک این راهنما بتوانید مشکل بازیابی رمز عبور اینستاگرام خود از طریق پیامک را حل کنید.

اگر مشتاق یادگیری راه‌های مختلف کسب درآمد اینترنتی هستید توصیه می‌کنم حتماً کتاب الکترونیک راهنمای رُشدِ آنلاین کسب‌و‌کار را از اینجا دانلود نمایید.

‫27 دیدگاه ها

 1. خدا خیرت بده
  بعد یک سال بالاخره تونستم وارد اکانت قدیمیم بشم

 2. با سلام
  متاسفانه من همین راه رو انجام دادم اما لینک بازیابی رمز عبور باز هم باز نمیشود.
  راه دیگه ای جهت برگرداندن پیج نیست؟؟

 3. دمت گرم تو واتساپ فرستادم نشد ولی ایمیل کردم شد
  دوستان دقت کنن کل متن sms رو برای خودشون ایمیل کنن بعد روی لینک آبی درون ایمیل حتما کلیک کنن
  sms هم باید تازه درخواست داده باشید اومده باشه اگه پنج دقیقه از اومدن sms بگذره دیگه کار نمیکنه

  1. دقیقا درست میگن من با هر مرورگری امتحان کردم نشد دیگه داشتم قید پیجمو میزدم
   ولی تستی اومدم با ایمیل زدم خیلی راحت صفحه ریست آورد واسم

 4. سلام و خسته نباشید
  من مراحل تعویض رمز رو انجام میدم لینکی که به خطم ارسال میشه هم خاصیت لینک و کلیک کردن رو داره اما وقتی کلیک میکنم روش وارد برنامه میشه و همون صفحه لاگین برنامه اینستا میاد بالا و منو سوییچ نمیکنه به قسمت تغییر پسوورد …راه حلی داره؟؟

  1. سلام
   مجددا درخواست تعویض رمز بدید و پیامک جدیدی که براتون ارسال میشه رو برای خودتون ایمیل کنید و لینک رو از طریق ایمیل باز کنید.
   اگر مشکل حل نشد لینک ایمیل رو از طریق کامپیوتر باز کنید
   و باز اگر مشکل حل نشد لینک رو از طریق v*p*n باز کنید
   برای برخی‌ دوستان تغییر ip و دستگاه جواب داده است.

    1. سلام اگر تغییر دستگاه و شبکه اینترنت جواب نداد احتمال زیاد به علت تلاشهای زیاد برای بازیابی رمز اکانت بلاک شده
     یک هفته‌ای هیچ تلاشی برای بازیابی رمز نکنید، نه درخواست ریست پسورد بدید و نه سعی کنید رمزهای مختلف رو حدس بزنید.
     بعد از یک هفته درخواست ریست پسورد بدید. به احتمال زیاد لینک کار خواهد کرد.

 5. درود به شرفت
  تمام مشکل من این بود که مراحل رو با برنامه اینستا انجام میدادم
  بعد از تکرار مراحل با گوگل کروم به راحتی تونستم پسورد جدید تنظیم کنم

 6. من تا به حال برای سایتی نظر نذاشتم ولی خداییش دمتون گرررررررم. همه راه ها رو امتحان کردم. لینک برای من باز میشد اما میرفت روی صفحه اول و روز از نو و روزی از نو…لینک رو واتساپ ارسال میکردم. با گوشی دیگه ای امتحان میکردم. با سیستم امتحان میکردم و… ولی فایده نداشت. در اخر از راهکار شما خیلی ناامیدانه استفاده کردم که لینک رو واتساپ کردم به یه گوشی دیگه و از اونجا به حساب اصلی ایمیل کردم و با ایمیل وارد شدددددددددددددددد. متشکرم ازتون. مرسی

 7. دمتون گرم مشکلم حل شد. کپی کردم توی جیمیل فرستادم به جیمیل خودم. از توی برنامه جیمیل که کلیک کردم لینک تغییر رمز باز شد. قبلش فقط میرفت روی صفحه لاگین

 8. سلام خدمت شما ، خیلییییییییییییییییییییی ممنونم خدا خیرت بده ، بعد یک هفته بدبختی الان بازیابی کردم حسابم رو ، متشکرم

 9. سلام
  محض اطلاع دوستان
  من هم همین مشکل رو داشتم
  با کپی کردن در واتس اپ حل نشد

  اما با ایمیل کردن و باز کردنش در سیستم حل شد

  شما هم امتحان کنید!! احتمالا راه می افتید اگه با واتس اپ به مشکل خوردید…ایمیل کردن رو حتما امتحان کنید

 10. سلام. تو اینستاگرام چند بار رمز اشتباه زدم دیگه وارد نمیشد روشی که گفتی تو ایمیل بفرست با ایمیل باز کن امتحان کردم رفت قسمت تغییر رمز رمز انتخاب کردم درست شد.الان واردش شدم خدا خیرت بده که به فکر مردمی واقعا دستت درد نکنه هرچی از خدا میخوای بهش برسی مرسی????????❤❤❤

 11. واقعا دمت گرم باشه….کارمو خیلی خیلی عالی راه انداختی …دوستان دقت کنید لینک رو تو پیامک بهتون می‌فرسته رو کپی کنید بعد برید توی جی‌میل بفرستید به خودتون بعد روش کلیک کنید و بعدش تغییر رمزتون اوکی میشه ..بازم یک دنیا ممنونم ادمین و مدیریت محترم این سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا